ظاهر هر فرد همیشه مورد توجه خودش و اطرافیان بوده است به علت رژیم‌های نامتناسب غذایی – عدم تحرک کافی و حاملگی و یا از دست دادن ناگهانی وزن و همراه آن باعث از دست دادن الاسیتی پوست نهایتا بد فوری شکم می‌شود:

 

در ابتدا عمل‌های جراحی برای دیواره شکم به خاطر فتق‌های شکمی بوده که همراه آن دیواره شکم را ترمیم می‌کردند و پوست و چربی اضافه هم برداشته می‌شد و بعدا جراحان پلاستیک از سه انزیون موازی و عمودی و ترکیبی سعی کردند که این بدفورمی را برطرف کنند و حال از روش Baker استفاده می‌شود که وسط خط نقطه‌چین برداشته می‌شود.

 

 

 در مواردی در ابدومینوپلاستی استاندارد ما Omphaloplant می‌کنیم اینجاست که ما ناف را جابجا نمی‌کنیم بلکه این پوست از بالا به طرف پایین کشیده شود و پوست ناحیه زیر ناف بیمار برداشته می‌شود و پوست در موقعیت جدیدتری قرار می‌گیرد.
 

 

عوارض:

 

تا آنجائیکه ممکن است جلوی عوارض گرفته می‌شود و از نظر مدیکال بیماران که کاندید Abdominalplasty هستند و سن آنها بالای چهل سال هست از نظر قلبی ریوی و دیابت بررسی می‌شود نظر مثبت متخصص قلب و عروق و فوق تخصصی ریه گرفته می‌شود ولی یک سری عوارض شایع وجود دارد که شما در جدول زیر ملاحظه می‌فرمائید.

 

 

و بعضی اوقات وضعیت شکم طوری است که با از بین بردن چربی شکمی زیرناف وضعیت خوبی به خود می‌گیرد که در این صورت دیگر نیاز به دست زدن به ناف نیست و عمل سریع‌تر و با عوارض کمتری انجام می‌شود مینی ابدومینال پلاستی می‌گوئیم ما اصولا در Abdominalplasty ناحیه پهلوها را ناحیه بالای شکم و پایین شانه‌ها (پشت) را ساکشن می‌کنیم و چربی‌های اضافه را برمی‌داریم بدون اینکه هیچگونه زخمی ایجاد کنیم.

 

 

بیمارانی که کاندید عمل لیپوا بدومینال پلاستی هستند بهتر است در صورتی که سیگاری هستند 21-15 روز قبل سیگار را ترک کنند و مایعات زیادی روزانه بنوشند در صورتی که آسپیرین مصرف می‌کنند از 10-7 روز قبل آسپیرین را قطع کنند و از 3-2 روز قبل از عمل کلیه کارهای مربوط به مشاوره قلب را انجام دهند در صورت مشکل ریوی عکس ریه و مشاوره فوق تخصصی ریه را انجام دهند و بیمارانیکه دیابت دارند حتما به جراح بگویند و شاید نیاز باشد 3-2 روز قبل در بیمارستان بستری شوند و دیابت آنها کنترل گردد. لذا هیچگونه تعجیل در انجام این عمل که از عمل‌های بزرگ جراحی پلاستیک است نکنند.

 

بعد از عمل:

  1. حتما به تذکرات پزشک جراح توجه کنند.

  2. داروهای تجویز شده توسط پزشک دقیقا در وقت مصرف شود.

  3. حرکت و راه رفتن را زود شروع کنند و طرز بلند شدن و راه رفتن را از جراح خود حتما سئوال کنید.

  4. در مورد غذا خوردن و چه نوع غذایی و رژیم غذایی از پزشک خود سئوال کند.

  5. در صورتی که دچار تنگی نفس شدید بعد از عمل در منزل به جراح اطلاع دهند در صوری که موفق نشدید به

  6. همان بیمارستان و یا کلینیک مراجعه کنید.

  7. در صورت وجود درن‌ها و پانسمان از جراح سئوال کنید که جراح بعد از عمل ظرف 72-48 ساعت شما حتما را ویزیت می‌کند.